Optimalizácia telekomunikačného riešenia (Internet)


Služba Profi pripojenie je trvalým pripojením na Internet. Ide o komplexnú službu vrátane inštalácie, prístupovej linky, koncových zariadení u zákazníka a pripojenia k Internetu. Táto služba je určená firemným zákazníkom, ktorí potrebujú mať istotu kvalitného a spoľahlivého pripojenia. Ďalej potom pre zákazníkov, ktorí majú vysoké nároky na rýchlosť, kvalitu a dostupnosť pripojenia pomocou najmodernejších technológií.

Kľúčové parametre služieb Tlapnet Profi pripojenie


 • Pripojenie prostredníctvom moderných bezdrôtových, metalických a optických technológií
 • Realizujeme pripojenie v pásmach 5Ghz, 10Ghz a ďalších
 • Rýchlosti 1Mbit / s - 10Gbit / s
 • Symetrické neagregované a garantované linky
 • Ľubovoľný počet verejných IP adries
 • Neobmedzené prenosy dát
 • Prenájom dátových okruhov (medzipodniková VPN)
 • Poradenstvo v IT a návrhy vnútornej infraštruktúry (serverové a cloudové riešenia)


Záložná linka


Aby nedochádzalo k prestojom v čase, keď je hlavné pripojenie k Internetu nefunkčné, možno využiť mechanizmus záložného pripojenia. Vďaka nemu je zaručená stála konektivita ako pre užívateľov pripojených v lokálnej sieti, tak pre mobilných užívateľov používajúcich VPN. Tiež firemné aplikačné servery môžu byť prístupné aj v momente zlyhania primárnej linky do Internetu.

Stav hlavného pripojenia je monitorovaný a v prípade jeho zlyhania sa aktivuje záložná linka. V okamihu obnovenia funkčnosti hlavného pripojenia sa vykoná prepnutie späť. Prepínania sú úplne automatické. Prístup k Internetu je často kľúčovou podmienkou pre fungovanie firmy. Pre zvýšenie výkonu a spoľahlivosti pripojenia k Internetu je možné využiť tzv. Balancovanie pripojenia. Pri ňom sú používané všetky pripojenia k Internetu pre rozdelenie dátové záťaže, čo vedie k rýchlejšiemu odbavovaniu požiadaviek na prenos dát. Samozrejmosťou je možnosť prioritizácie niektorých typov spojenia, napríklad VoIP. Balancované pripojenie je z princípu aj zálohované pripojenie, pretože pri výpadku jednej linky prevezmú jej funkcionalitu linky zostávajúce.

Technická špecifikácia


 • záložné / balancované pripojenie: pevná linka, ADSL, Wi-Fi, mob. siete 2G / 3G a ďalšie
 • vysoká dostupnosť serverových služieb
 • rozdielna prioritizácia dát primárneho a záložného pripojenie
 • upozornenie administrátora na nefunkčné spojenie
 • neobmedzený počet pripojení pre balancovanie
 • transparentná a automatická funkcionalita

Vhodná technológia pripojenia vášho koncového bodu bude zvolená po starostlivom zvážení našimi technickými pracovníkmi s ohľadom na dostupnosť Vašej lokality a vyhľadávanú kapacitu. S technológiou záložnej linky sa už nikdy nemusíte báť, že by sa vaša firma ocitla off-line.

Kamerové systémy

Svojim klientom ponúkame nielen montážne práce, ale aj projektovú dokumentáciu a možnosť nepretržitej servisnej pomoci. Naši odborníci vám zadarmo poradia a navrhnú optimálne riešenie ochrany vášho majetku. Vykonávame komplexné zabezpečenie objektov ako sú kancelárske budovy či výrobné haly. Monitorujú vnútorné aj vonkajšie priestory. Monitoring je vykonávaný priemyselnými kamerami v čiernobielom aj farebnom prevedení. Spracovanie a záznam obrazu počítačom alebo digitálnym videorekordérom. Nami dodávané kamerové systémy sa vyznačujú neobsluhovanou prevádzkou. Prenos obrazu na diaľku pevnou linkou, sieťou LAN alebo internetom bezdrôtovo.

Správa sietí a firemný servis


Spoločnosť Tlapnet s.r.o. má v tíme dostatok kvalifikovaných a flexibilných technikov a špecialistov v celom spektre informačných technológií pre pokrytie kompletnej ponuky služieb v oblasti správy sietí a počítačových parkov, ktorú ponúka súčasným aj potencionálnym zákazníkom. Outsourcing služieb sa vždy snažíme dodávať v ucelenom balíku tak, aby zákazníci potrebovali len jediný kontakt, na ktorý sa môžu obrátiť vždy, keď niečo potrebujú.

Prehľad našich služieb v oblasti outsourcingu


 • návrh a realizácia počítačovej siete (pomocou metalickej, bezdrôtovej alebo optickej infraštruktúry)
 • návrh a implementácia optimálneho serverového riešenia
 • optimálne využitie pracovných staníc
 • návrh a implementácia tlačových riešení
 • správa softvérovej a aplikačnej platformy
 • pravidelná kontrola hardvéru a všetkých pracovných staníc (tzv. kompletná profylaxia)
 • pravidelné zálohovanie dôležitých dát
 • preškoľovanie zamestnancov a obsluhy

Serverové riešenia


Pre firemných zákazníkov ponúkame celé portfólio špeciálnych serverovvých riešení na mieru

Clusterové riešenie

Ak máte príliš náročnú aplikáciu alebo stránky s obrovskou návštevnosťou, je clusterové riešenie to pravé pre vás. Cluster pomáha záťaž aplikácie alebo návštevnosť stránok rozložiť na viac serverov. Neustále si zisťuje, či servery zapojené do clustra fungujú a ako sú vyťažené. Podľa toho rozdeľuje požiadavky a tak zaistí maximálnu stabilitu.

Cloudová riešenie

Možnosť vzdialeného prístupu je veľmi dôležitá predovšetkým u spoločností, ktorých pracovníci vykonávajú veľkú časť svojej práce na cestách, prípadne musia niekam cestovať, kde potom vykonávajú svoju prácu. Svoju prácu potom vďaka vzdialenému prístupu vykazujú priamo do systému a rovnako tak im ju ich nadriadený plánuje. Pomocou cloudových nástrojov sú vaše dáta v PC zálohované priamo na server a pomocou mobilných aplikácií sa k nim dostanete tak z vášho tabletu, tak mobilného telefónu.

Redundantné riešenie

Takéto riešenie sa využíva v systémoch, kde je nutné mať absolútnu spoľahlivosť prevádzky servera. Samotné riešenie je zostavené z dvoch nezávislých modulov (serverov). Tieto moduly sú prepojené a v prípade výpadku jedného zo serverov inicializuje druhý, aby pribral jeho výpočtový výkon a úlohy.

Riešenie pre zálohovanie

Špeciálné diskové pole, ktoré je možné rozšíriť podľa vašich potrieb až na niekoľko stoviek TB diskového priestoru. Riešenie pre zálohovanie je určené pre uschovanie a zálohu vašich cenných dát. Vďaka raid 50 budú vaše dáta neustále v bezpečí. Je len na vás, koľko diskového priestoru budete potrebovať. Servery je možné konfigurovať už od 1TB dát.

Blade servery

Blade servery sú nezávislé servery navrhnuté tak, aby zaberali čo najmenej priestoru. Sú umiestnené v skrini so spoločným napájaním, chladením atď. Jednotlivé servery figurujú ako serverové karty, ktoré obsluhuje blade skriňu. Toto riešenie vám dovolí jednoducho zvyšovať výkon serverov podľa vašich potrieb jednoduchým pridaním ďalšej karty.

Ponuka služieb call centra a obchodného oddelenia


Spoločnosť Tlapnet s.r.o. disponuje aktívnym call centrom zameraným na obchodnú komunikáciu s klientmi. Jednou z činností je sprostredkovanie kontaktu s cieľom dohodnutie schôdzky (inštalácia) alebo zistenia obchodného potenciálu. Vytvára tak podporu pre organizácie a ich obchodné siete. Call centrum má diferencovaný prístup na koncových klientov. Špeciálny postup pre súkromný sektor - retail a privát; a špeciálny postup pre firemný sektor. Oslovenie vykonávajú preškolení obchodní asistenti a asistentky, ktoré už majú skúsenosti s telemarketingom. Call centrum ku každému zadávateľovi pristupuje individuálne a zásady telefonovania dovedie meniť podľa potrieb.

Ďalej vám v tejto oblasti dokážeme ponúknuť

Mobilný a e-mailový marketing

Hromadné zasielanie SMS (informácie, ponuky, ...), alebo emailov a následné spracovanie prichádzajúcich správ (príjem objednávok, registrácie, ...). Všetko pripravované za asistencie našich grafikov. Ďalej sme schopní zabezpečiť prípravu Newsletterov, ktoré sú následne posielané zákazníkom.

Mystery calls alebo hovory zabezpečujúce kvalitu a spokojnosť

Slúži pre zisťovanie spokojnosti zákazníkov s kontaktným centrom, pobočkami a podobne.Máte záujem o naše služby? Zavoláme Vám!