Powered by Smartsupp
Tlapnet podpora, vyrieši bleskurýchlo váš problém

Bc. Jan Gregor, MBA

Bc. Jan Gregor, MBA

Pamätáte si na začiatky Tlapnetu? Aká bola tvoja prvá pozícia?

Moja prvá pracovná skúsenosť so spoločnosťou Tlapnet bola v roku 2007. V Přelouči sa kúpila sieť Jalinet a ja som ako študent pracoval ako brigádnik pri distribúcii dobropisov a nových zmlúv klientom. Po ukončení štúdia som nastúpil do pobočky v Čáslavi ako administratívny pracovník/telefonista a začal som pracovať vo vtedy ešte malej rodinnej firme. Jedným z mojich prvých veľkých projektov bolo nasadenie softvéru Workus na riadenie ľudí, ktorý sme používali ešte v roku Myslím, že v tomto sme boli na tú dobu veľmi pokrokoví a považujem to za jeden zo základných kameňov nášho rastu.

Čo sa odvtedy zmenilo?

Orientácia na zákazníka a jeho spokojnosť boli pre spoločnosť vždy dôležité. To sa nezmenilo. Medzi viditeľné zmeny patrí najmä počet zamestnancov, a to najmä to, že z 2 ľudí - otca a syna sa tím rozšíril na súčasných približne 200 zamestnancov. Z pôvodného pôsobiska v okolí miest Ronov nad Doubravou, Třemošnice, Čáslav a Golčov Jeníkov sme rozšírili svoje služby do 3 krajín (ČR, SK, Tanzánia).

Ktorý krok vo vašej kariére vás posunul najďalej, bol pre vás zlomový?

Z môjho pohľadu bol pre nás najzásadnejší rok 2011 - 2012, keď sme sa snažili predať náš softvérový ekosystém iným spoločnostiam a následne aj našim konkurentom, ktorých sme už nevnímali ako konkurentov. Zrazu sme sa stretli s ďalšími vedúcimi pracovníkmi podobne veľkých spoločností, ktorí mali záujem o náš SW, a tak sa zrodila myšlienka ISP Alliance, pričom jednou zo zakladajúcich spoločností bola aj spoločnosť Tlapnet. Vďaka ISP Alliance sme začali získavať know-how, ktoré nás posunulo ďalej. Som rád, že tento projekt stále rastie a rozširuje počet svojich členov. Vďaka komunikácii s inými spoločnosťami, ktoré robia v podstate to isté, sme sa mohli navzájom inšpirovať, pomáhať si, dávať si tipy, čo sa dá robiť inak a lepšie.

Čo vás na vašej práci najviac baví a ako relaxujete vo voľnom čase?

Na práci ma najviac baví jej rozmanitosť a veľké množstvo výziev a projektov, ktoré riešime. Rád dotahujem veci do konca. Vo voľnom čase sa snažím tráviť čas s rodinou, príležitostne športujem (futbal/futsal), mám rád saunu, od svojich 15 rokov ju navštevujem aspoň raz týždenne. Do sauny so mnou rada chodí aj moja manželka a naši dvaja synovia.

Máte motto, ktorým sa vo svojom živote riadite? Je niekto, ku komu vzhliadate a od koho čerpáte inšpiráciu vo svojom živote?

V osobnom i pracovnom živote sa riadim heslom Jana Wericha: "kto chce, nájde spôsob, kto nechce, nájde dôvod". Snažím sa to preniesť aj na svojich kolegov, pretože problémy sú na to, aby sa riešili, a každá hrozba alebo problém môže byť príležitosťou niekam sa posunúť a urobiť niečo lepšie. Inšpiráciu hľadám v knihách a diskusiách s inšpiratívnymi ľuďmi. Veľký vplyv na mňa mal Growjob a ich školenia a kurzy, ako aj kniha Koniec prokrastinácie. Metódy z tejto knihy používam v modifikovanej podobe už mnoho rokov a pomáhajú mi efektívne fungovať. Pred objavením to bol Petr Mára so svojou metódou GTD - Getting Things Done.

Aké sú vaše dlhodobé plány v spoločnosti Tlapnet?

Naša spoločnosť v súčasnosti prechádza vnútornou transformáciou. Výrazne sme zmenili organizačnú štruktúru v rámci spoločnosti a rozšírili sme manažment a stredný manažment. Mnohí ľudia sú preto na nových pozíciách a máme aj veľa zaujímavých nováčikov. Pre najbližšie mesiace je pre nás dôležitá stabilizácia týchto pozícií a, samozrejme, dôležité vymedzenie kompetencií a zodpovedností, ktoré, verím, otvoria nové obzory a spoločnosti v skupine Tlapnet sa budú rozrastať o ďalšie zaujímavé projekty. Z dlhodobého hľadiska pripravujeme aj novú komunikáciu smerom k našim zákazníkom, inovácie produktov, ale o tom neskôr.

Ďakujem za rozhovor.

Honza